Jak wybrać najlepsze miejsce na biwak?

Dobra pogoda, wakacje czy potrzeba spędzenia większej ilości czasu wśród natury to bardzo dobre powody, aby wybrać się na biwak. Istotne jest, aby znać środki bezpieczeństwa dotyczące biwakowania, aby móc spędzić kilka fantastycznych dni. Oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze miejsce na biwak.

1. Znajdź czysty kawałek ziemi, na którym bez problemu rozbijesz swój namiot. Usuń z terenu wszelkie gałęzie i kamienie, aby stworzyć odpowiednią powierzchnię.

2. Unikaj obszarów nisko położonych lub obszarów, które w przypadku deszczu mogą stanowić naturalne drogi wodne, np. wyschnięte koryta rzek. Możesz obudzić się przemoczony lub, w przypadku ulewnego deszczu, być w niebezpieczeństwie.

3. Podobnie, lepiej jest wybrać teren trawiasty niż suchy, piaszczysty, ponieważ ten drugi jest bardziej narażony, że stanie się bagnem w przypadku deszczu i nie będzie dobrym miejscem na obóz.

4. Jeśli biwakujesz na plaży, pamiętaj o pływach. Na niektórych obszarach, wysokość morza zmienia się znacząco pomiędzy przypływem a odpływem. Jeśli piasek jest mokry, nie stawaj namiotu w tym miejscu. Jest to porada, która znaleźliśmy na portalu regionalnym o polskim morzu https://www.sztutowo24.pl

5. Zawsze szukaj pola namiotowego ze źródłem wody pitnej w pobliżu. Mimo to dobrze byłoby zawsze zabierać ze sobą wodę do picia, wraz z innymi niezbędnymi przedmiotami.

6. Jeśli jesteś na polu namiotowym, gdzie są toalety, prysznice i inne miejsca wspólne, najlepiej nie biwakuj obok nich. Chociaż może się wydawać, że jest to najlepszy obszar, ponieważ nie będziesz musiał iść daleko, aby wziąć prysznic lub pójść do toalety, nie jest to naprawdę dobre miejsce na obóz, ponieważ będziesz narażony na hałas i złe zapachy.

7. Uważaj na żywioły: należy unikać stawiania namiotu na słońcu przez cały dzień, ponieważ może to spowodować jego przegrzanie, lub w cieniu, ponieważ w nocy może być bardzo zimno, a także unikania wiatru wiejącego w wejście do namiotu.

8. Wiatr może być poważnym utrapieniem, więc dobrze zabezpiecz swoje paliki i upewnij się, że masz dobre wiatrochrony w swoim otoczeniu. Drzewa są dobre w zatrzymywaniu wpływu wiatru, ale jeśli nie, zawsze można uciec się do sztucznych wiatrochronów.

9. Mie należy rozpalać ognisk lub grilli, jeśli nie ma na to przeznaczonego miejsca i nigdy, pod żadnym pozorem, nie można zostawiać ognia bez nadzoru.